ჰიდროგრაფიულ სამსახურს ეი პი ემ ფოთი ტერმინასის ხელმძღვანელი ესტუმრა
საქართველოს ეკონომიკის და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ საქართველოს სახელმწიფო ჰიდროგრაფიულ სამსახურში „ეიპიემ ტერმინალს ფოთი“-ს უმაღლესი რგოლის ხელმძღვანელებთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე, მხარეებმა განიხილეს საზღვაო მეტეოროლოგიის, ჰიდროგრაფიული კვლევების და ნავსადგურების სანავიგაციო ნიშნებით მარკირებასთან დაკავშრებული საკითხები, ასევე ისაუბრეს სამომავლო ურთიერთანამშრომლობის გეგმებზე.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრები გაეცნენ ჰიდროგრაფიული სამსახურის საქმიანობას, დაათვალიერეს ადგილზე არსებული ინფრასტრუქტურა, მათ შორის ფოთის შუქურა.

Director of APM Poti terminals has visited SHSG
State Hydrographic Service of Georgia, LEPL of the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia, hosted representatives of top management of “APM Terminals Poti”.
At the meeting, the parties discussed issues related to marine meteorology, hydrographic surveys and marking of ports with navigational signs, as well as talked about future cooperation plans.
Within the framework of the visit, the guests got acquainted with the activities of the Hydrographic Service and inspected the existing infrastructure on site, including the Poti Lighthouse.